Historia

Poznaj naszą historię

ZEMAR to firma, której korzenie sięgają 1999r. Wszystko zaczęło się od wyremontowania małego pomieszczenia będącego pralnią przy jednym z wieżowców w centrum Gdyni. Tam przy ul. Władysława IV powstało nasze pierwsze biuro, które z wielkim sentymentem wspominamy do dziś.

Początkowo nasza działalność ukierunkowana była  na dystrybucję skanerów kodów kreskowych, instalację oprogramowania i szkolenia z zakresu obsługi drukarek termicznych i termotransferowych. Wymogi korzystania z kodów kreskowych były wówczas nowością, toteż poprzez współpracę z Centrum Kodów Kreskowych w Poznaniu staraliśmy się pomóc naszym Klientom w etykietowaniu swoich produktów. Instalowaliśmy drukarki Eltron, później Zebra, by ostatecznie wybrać markę Citizen, której to sprzęt oferujemy do dnia dzisiejszego. Dystrybucja i usługi z czasem przestały nam wystarczać, pragnęliśmy rozwoju. W niedługim czasie rozpoczęliśmy własną produkcję etykiet na roli. Wyspecjalizowaliśmy się w wycinaniu naklejek o przeróżnych wymiarach, kształtach i na różnorodnych podłożach. Nie poprzestaliśmy jednak na tym.

Obserwując trendy i sytuację na rynku, a także stale rosnące wymagania naszych Klientów postanowiliśmy, jako pierwsi w Gdyni, rozwinąć dział będący drukarnią produkującą wielokolorowe etykiety samoprzylepne na roli. Bez żadnego doświadczenia w druku fleksograficznym zainwestowaliśmy w maszyny drukarskie. Początkowo nasz park maszynowy był wiekowy i niedoskonały, ale to właśnie on pozwolił nam poznać i zgłębiać tajniki druku. Nabieraliśmy doświadczenia, a wraz z tym doświadczeniem wzrastała w nas potrzeba na nowe rozwiązania i techniki. Wymieniliśmy zatem nasz park maszynowy na zupełnie nowy i nowoczesny, który pozwala nam realizować zlecenia nawet najbardziej wymagających Klientów.

Obok dystrybucji sprzętu i produkcji etykiet, rozwijaliśmy również dział produkcji taśm termotransferowych. Jako pierwsi na Pomorzu zainstalowaliśmy szwajcarską maszynę FAES, dzięki której jakość nawinięcia naszych kalek pozwala konkurować z największymi producentami na świecie.

Rozwój Firmy wymusił na nas zmianę lokalizacji, by pomieścić cały dorobek i logistycznie opanować lawinowo przybywającą grupę stałych odbiorców. Tym samym zainwestowaliśmy w grunty w gminie Przodkowo, gdzie w malowniczej miejscowości Załęże wciąż rozbudowujemy masową produkcję.

Zemar to nie tylko budynki, maszyny i produkty. Zemar to przede wszystkim ludzie, gdyż bez nich historia ta nie miałaby miejsca. Przez te wszystkie lata mieliśmy przyjemność poznać i zatrudniać wiele osób, a co za tym idzie wiele charakterów. To dzięki nim zdobyliśmy doświadczenie w zarządzaniu i współpracy z zespołem. Szacunek do pracy ludzkiej, odpowiedzialność za nią, jasno postawione cele, pokora i zrozumienie to fundament, na którym chcemy budować relacje z drugim człowiekiem. Wierzymy, że takie podejście przyczynia się do postrzegania nas jako atrakcyjnego pracodawcy w regionie.                                        

                                                                       

Działania podjęte na rzecz ochrony środowiska również przestały być postrzegane przez nas jako koszty, a stały się naszą normalnością. Planując kolejne inwestycje, bezpieczeństwo pracy, jak i ochrona środowiska stały się podstawowym celem.

Nauka i inwestycje naturalnie wpisały się w naszą misję. Daje nam to poczucie ciągłego rozwoju, jakże potrzebnego, by istnieć na rynku. Dowodem, że podążamy w dobrą stronę jest zdobycie w ostatnim czasie certyfikatu ISO i BRC.                                                                                          

Wiele lat już za nami, nie zawsze było łatwo, ale nigdy nie było nudno. Z każdym rokiem nie czujemy się starsi, ale dojrzalsi, jak dobre wino. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, ta karta będzie się stale zapełniać...